Шкільне життя

Всеукраїнський практико-орієнтовний діалог

Як зробити так, щоб сімейне виховання знаходилося в гармонії з системою шкільного навчання й виховання і виховні результати школи не «стиралися» сім’єю, щоб не було педагогічного протистояння сім’ї і школи, від якого страждає, в першу чергу, учень і його розвиток?
Це питання стало ключовим під час проведення всеукраїнського практико - орієнтованого діалогу «Формування партнерського соціуму в умовах Нової української школи», що відбувся 11-12 квітня на базі КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1»- експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня, що працює над вирішенням проблеми «Формування партнерських відносин батьків та вчителів як засіб розвитку особистості учня».
Формат семінару був незвичним для освітянської спільноти, яка з’їхалась з різних регіонів України: Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Київської областей та м. Києва. Привітали учасників заходу начальник Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації Т. Я. Озерова, голова Василівської районної ради Д. С. Калінін та завідуюча відділом освіти Василівської райдержадміністрації Н. В. Задорожна.
У своєму виступі начальник Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації Т. Я. Озерова розкрила формулу Нової української школи, наголосила на її дев’яти основних позиціях та зупинилася на важливості педагогіки партнерства. Мета усіх змін, за словами Тетяни Ярославівни, - випускник Нової школи має бути цілісною особистістю, здатним змінювати навколишній світ, конкурувати на ринку праці , а ще – бути патріотом своєї країни.
Перший блок учасники всеукраїнського практико - орієнтованого діалогу присвятили теоретичному питанню «Методологія педагогіки партнерства в Новій українській школі», яке детально проаналізувала В.Я.Ястребова, к.п.н, професор кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, заслужений працівник освіти України та панельній дискусії «Технологія партнерства в умовах змін», яку провели Cібіль О.І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики виховання КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та Коваленко О.А. – заступник директора з навчально – виховної роботи навчального закладу.
Провідні науковці КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Гура Т.Є.- доктор психологічних наук, професор кафедри менеджменту освіти та психології, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, Бабко Т.М.- кандидат педагогічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти та психології, Тищенко О.І.- кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики виховання , Аксьонова О.П.- кандидат педагогічних наук, доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя майстерно провели діалоги з педагогами навчального закладу з питань «Родинно –педагогічне виховання культури здоров’я учнів», «Інтеграція актуальних можливостей сім’ї та школи у досягнення успішності дитини», «Взаємодія вчителів та батьків на шляху формування в учнів готовності до самореалізації», «Виховання учня - громадянина, учня – патріота в умовах співпраці сім’ї та школи». Беззмінним модератором дискусії та діалогів була Пилипенко В. Д., директор навчального закладу, заслужений учитель України.
У ході розгляду даних питань прийшли до висновку, що Нова школа працюватиме на засадах «педагогіки партнерства», в основі якої – спілкування, взаємодія та співпраця між учителем, учнем і батьками, бо, об’єднані спільними цілями та прагненнями, вони є рівноправними учасниками освітнього процесу, відповідальними за результат.
Педколектив має великі напрацювання з даного питання. Для налагодження дієвого взаємозв’язку і ефективного партнерства з батьками педколективом використовуються різноманітні форми і методи роботи (клуб «Формула сімейного щастя», виступи перед батьками психологів, лікарів, юристів, робота форуму батька, участь батьків в управлінні освітнім закладом). Дієвою є співпраця батьків з учителями-предметниками (відвідування уроків з метою спостереження за діяльністю педагога та учнів, з метою практичної участі батьків в уроці, з метою змагання дітей та батьків, що стимулює пізнавальні інтереси дітей, урок сумісного вивчення інформаційних технологій (ознайомлення батьків із можливостями сучасних освітніх технологій або, навпаки, батьки діляться «секретами» своїх досягнень в ІКТ). Саме такі інноваційні форми партнерства продемонстрували у практичній частині семінару педагоги навчального закладу (воркшопи, майстер – класи, відеотайми тощо).
Наприкінці семінару була прийнята учасниками практико-орієнтованого діалогу резолюція, а підведення підсумків зробили Г. Е. Самойленко, методист відділу інноваційної діяльності та дослідно – експериментальної роботи державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та А. В. Нестор, директор науково – методичного центру Василівської районної ради.
Партнерські відносини вчителя й батьків – це найміцніший фундамент у напрямі виховання особистісного «Я» дитини, розвитку її інтелектуальних здібностей і потенційних можливостей, створенні простору успіху і радості. А тому так хочеться, щоб кожен навчальний заклад України став оселею радощів для учнів, оселею спокою для батьків та оселею творчості для вчителів…

Велика нагорода!!!







17 січня 2017 року став особливим днем  у житті педагогічного, учнівського  та батьківського колективів КЗ «Дніпрорудненська гімназія «Софія» - ЗОШ І- ІІІ ступенів №1» . Велику нагороду – Диплом лауреата конкурсу ІІ ступеня (срібна медаль) – вручив навчальному закладу голова Василівської районної державної адміністрації Кошеленко Валерій Олегович.
Ця нагорода – четверта медаль педагогічному колективу за участь у Міжнародних виставках. Приємно, що  навчальний заклад достойно презентував і в цей раз досвід роботи на Восьмому міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2016» , де було  538 учасників із 24 регіонів України, Канади, США, Великобританії, Польщі та інших країн.

   

Учитель року!

На творчих сходинках конкурсу
«Учитель року»

    Багато років поспіль у жовтні  актова зала навчального закладу збирає учасників  навчально - виховного процесу на традиційне свято «Учитель року»,  на якому учасникам конкурсу потрібно талантом і майстерністю довести: учитель – професія далекої дії, він – майстер, що перетворює сіру буденність на незвіданий шлях до загадкових зірок, він несе любов туди, де була неприязнь, прощає там, де ображають, відновлює віру серед сумнівів, дарує надію замість відчаю.
   У гімназійному конкурсі «Учитель року – 2016»,  який відбувся 07 жовтня 2016 р ., свою педагогічну майстерність презентували  4 педагоги:
  • Смішко Ольга Іванівна, учитель математики,
  • Гаманець Вікторія Іванівна, учитель  обслуговуючої праці,
  • Гаманець Олена Іванівна, учитель української мови та літератури,
  • Амірзянов Владислав Нургазимович, учитель правознавства, історії та інформатики.
   На сцені конкурсанти продемонстрували високий рівень ерудиції, відповідаючи на запитання під час «Розминки», «Бліц – опитування», проявили ораторське мистецтво. Багато нового про колег – учасників конкурсу -  дізналися із самопрезентації, де вчителі розповіли не тільки про себе як учителя, я й розкрили світ своїх захоплень. А скільки любові й поваги відчули колеги й учні під час конкурсу «Реклама навчального закладу»!
  Конкурси відкрили нові можливості, великі перспективи. А підготовка до них спонукала учасників підвищити методичний і фаховий рівень, хоча головним стимулом для професійного самовдосконалення були й залишаються учні - допитливі, наполегливі, розумні.
 Оцінювали виступи наших конкурсантів члени журі у складі  Пилипенко Валентини Дмитрівни – директора ,заслуженого  вчителя України,  Кулішова Юрія Геннадійовича -   депутата  Дніпрорудненської міської ради, Бутник Любові Олексіївни – ветерана педагогічної праці,  постійного пооціновувача наших педагогічних надбань, Дочинець Лесі Григорівни - члена  ради гімназії, Чебикіної Єлизавети Анатоліївни –приватного підприємця, відданого друга  нашого навчального закладу.
 Підводячи підсумки, члени журі відмітили високу підготовку кожного вчителя до конкурсу. Але перевагу віддали Амірзянову Владиславу Нургазимовичу. До речі,  йому було вручено і приз глядацьких симпатій.        
       Конкурс позаду… Залишається побажати, щоб свій педагогічний талант учасники конкурсу й надалі в повній мірі змогли розкривати, аби кожному з них посміхалася удача. І не важливо, хто переможець, головне, що тут немає тих, хто програв. І тому свідчення – повага колег, довіра батьків і любов учнів.
  Заступник директора з НВР Коваленко О. А

Я по світу іду в вишиванці!

Я по світу іду в вишиванці,
           Аж дивуються ген журавлі.
           Хай стрічають весняні багрянці,
           Україна іде по Землі…
     Народне прислів'я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому, що вишита сорочка  є українським народним символом-оберегом.
     День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. В багатьох містах України 19 травня відбувались святкування. В нашій гімназії пройшла ціла святкова естафета. Багато батьків завітали до актової зали на захід «Ми всі одна сім’я – єдина ми родина!», в якому брали участь учні 1-4 класів. А ось 20 травня учні 5-11 класів зібрались на гімназійному майданчику на святкову програму «Чарівна краса вишиванки». В програмі свята були і парад вишиванок, і концертна програма від художніх колективів гімназії, і квест-гра  «Україна вишивана». Наші свята завжди проходять весело, але  цей день  був особливим, бо до нас завітали учні з Балківської ЗОШ І-ІІ ст., Орлянської ЗОШ І-ІІІ ст., Тополинської ЗОШ І-ІІІ ст.. Вони стали активними учасниками дійства. Цікаві презентацій, пісні та танці – такий  чудовий подарунок був від гостей. Звичайно було визначено переможця квест-гри. Ними стали команда Орлянської школи та збірна команда учнів 7 класів гімназії. Але й інші команди показали гарні результати на станціях «Історична», «Поетична», «Мальовнича», «Танцювальна» та отримали грамоти.
     Всіх присутніх привітав із світом голова Дніпрорудненської територіальної ради ветеранів Зборовьский В.І. та директор нашого навчального закладу  Пилипенко В.Д., які разом з дітьми, вчителями весело танцювали на майданчику під запальну українську музику. На згадку про чудову зустріч Валентина Дмитрівна вручила командам гостей подарунки та подяки за підтримку та збереження національної культури.
     Щиро вдячні всім, хто завітав на наше свято та був активним учасником. Хай українська вишиванка притягує до кожного позитивну енергетику, захищає та оберігає.
Заступник директора з ВР Бачурська Т.А.

20 мая 2016 г.
Альбом: 20 мая 2016 г.

Комментариев нет:

Отправить комментарий